האם החזקה ושימוש בגז פלפל הוא חוקי?

אם הגעתם לכאן כנראה שקבלתם החלטה לא להישאר אדישים נוכח המצב הבטחוני שסורר ובו מדי יום נפגעים ונרצחים אזרחים תמימים שהיו בזמן ובמקום הלא נכון.
ומכאן נשאלת השאלה: באילו כלים החוק מאפשר לנו להתגונן? מה מותר ומה אסור? ובכן אם נשללה בפניכם הזכות להוציא רישיון לנשק, האופציה הטובה ביותר עבורכם היא גז הפלפל, יורים, מנטרלים ומסיימים סיפור!

בקצרה:

לפי חוק כלי יריירה ת.ש.ט 1949, תרסיס גז הפלפל לא נחשב כלי נשק, ולא נדרש רישיון בהחזקתו אם הוא נמכר באופן הבא בלבד:

  • משקל תכולת המכל הוא לא יותר מ-30 גרם.
  • וריכוז החומר הפעיל בו הוא לא יותר 2% לכל היותר.
  • באם התרסיס דומה בצבעו וצורתו לכלי נשק אמיתי, כאן יש הפרה לפי צו הפיקוח של מכירת צעצועים מסוכנים כפי שפורסם בכתבה הבאה ב"כאן 11" בסרטון הבא:

ממבט ראשון נראה אולי לא מרתיע אבל אל תטעו, אקדח הליידי ג'ין הוא אחד הטובים בעולם, פטנט רשום והיחיד עם מיכל גז תוצרת SABRA RED USA
בלינק הבא תוכלו לצפות במבחן שנערך בארה"ב ובו בחנו את 5 גזי הפלפל הטובים ביותר, לחצו לבמחן >

אקדח גז פלפל כחול חוקי
אקדח עם 2 מיכלים ונרתיק
אקדח עם 2 מיכלים ונרתיק

אחזקה ושימוש בגז פלפל הוא חוקי אבל בתנאי

חוק כלי ירייה ת.ש.ט 1949 קובע מהו כלי ירייה, בין ההגדרות שמגדירים כלי ירייה יש הגדרה שמדברת על נשק שמיועד לפלוט חומר שמזיק לאדם, לרוב מדובר על כלי שפולט חומרי בערה, הגדרה זו מחריגה את גז הפלפל, אם זאת התוספת הראשונה בחוק מגדירה מה מותר ומה אסור בשימוש אזרחי פרטי.

בכדי שגז הפלפל יחשב בהחרגה זו, צריכים להתקיים שתי תנאים: ראשית ריכוז החומר הפעיל לא יעלה על 2%, ושנית משקל הנקי של התרסיס לא יעלה על 30 גרם. בארץ ניתן למצוא תרסיסים גדולים עם ריכוז חומר גבוה מהנאמר ואלו נחשבים לכלי נשק העשויים לגרום לנזקים בריאותיים חמורים יותר.

האם אקדח פלפל הוא חוקי?

עניין החוקיות באקדח פלפל להגנה עצמית מתחלק לשני תחומים, הראשון כמו שנאמר בפסקה הקודמת, באם התכולה (תרסיס הפלפל) שנמצא בתוך האקדח נמצא עם חומר פעיל של עד 2% ומשקל התכולה לא עולה על 30 גרם, מבחינה זו אין כל מניעה חוקית, אבל יש להתייחס גם למבנה המוצר שדומה בצורתו לאקדח וכאן יש להתייחס לנאמר בחוק צעצועים מסוכנים.

במידה והמוצר נראה כמו כלי ירייה אמיתי מבחינת הצורה והצבע, אז יש לנו הפרה של צו פיקוח של מוצרים ושירותים שמתייחס לצעצועים מסוכנים שאוסר על מכירה, יצור ומסירה של צעצוע מסוכן. אקדח פלפל שנראה כמו אקדח אמיתי עשוי לגרום לבהלה בקרב הציבור כי הוא נראה כמו כלי ירייה אמיתי.

איך נראים נראים צעצועים מסוכנים וממה כדי להיזהר (מנגיש משרד הכלכלה)

לפניכם תמצית החוק
צו פיקוח על צעצועים מסוכנים

אקדח גז פלפל ליידי ג'ין  – היחיד עם אישור משטרה

אקדח הליידי ג'ין שנמכר אצלנו אינו מזכיר במבנה ובצבע אקדח אמיתי ולכן קיבל אישור ממשטרת ישראל ומשרד הכלכלה כמוצר חוקי להגנה עצמית, ודרך אגב שהמראה השברירי לא יטעה אתכם, מדובר באקדח עשוי פוליקרבונט חזק מאוד, ונחשב לאחד המוצרים להגנה עצמית הטובים שיש בעולם!

אישור לאקדח פלפל אגף המבצעים משטרת ישראל
אקדח גז פלפל