בדיקת פוליגרף לחקר האמת

מקורה של בדיקת פוליגרף הינה מהעולם הרפואי ומטרתה לבדוק מדדים פיזיולוגיים שונים בגופו של הנבדק על מנת לקבוע האם הוא דובר אמת או לא. בדיקת פוליגרף משמשת כיום בעולם המשפטי באופן אינטגרלי כאמצעי עזר להגעה ובירור חקר האמת. בדיקת פוליגרף מבוססת על הקביעה המדעית, כי אדם אינו מסוגל לשלוט בפרמטרים פיזיולוגיים המשותפים לכל מי שאינו דובר אמת. הבדיקה בוחנת פקטורים שונים הכוללים: לחץ דם, דופק, הזעה, מוליכות חשמלית ועוד ובמקביל נשאל הנבדק סדרת שאלות.

בדיקת פוליגרף בידי חברת חקירות מקצועית

החוק אינו קובע באופן חד משמעי מי מוסמך לבצע בדיקת פוליגרף מקצועית. מדובר בשטח פרוץ בו כל אדם אשר עבר הכשרה כלשהיא רשאי להגדיר עצמו כבודק פוליגרף. ההשלכות לכך עלולות להיות הרות גורל ולכן מומלץ לפנות לביצוע הבדיקה בידי מכון פוליגרף מוסמך, מורשה ואמין בעל מוניטין בתחום. חברת לחקירות spy – pi הינה חברתה אמינה, מקצועי הפועלת מזה שנים בתחום. קיימת חשיבות גדולה בבחירת מכון פוליגרף מקצועי אשר חקר האמת עומד לנגד עיניו ואשר לא יגרום לעוול ויוציא את הצדק לאור. מומלץ לבחור בחברה המשתייכת לאיגוד הפוליגרף בישראל, כך תוכלו להיות בטוחים כי מדובר בבודק מקצועי ומומלץ.

בדיקת פוליגרף – הגעה לחקר האמת

משרד חקירות spy – ip מתמחה במגוון שירותי חקירה בהם חוקר פרטי, בלש פרטי ואנו בעלי ניסיון במגוון חקירות כלליות בתחומים רבים. הדיוק והאמינות של בדיקת פוליגרף מקצועית מעלה שאלות וספקות רבים נוכח העובדה כי אין מדובר במדע מדויק ולכן טעויות עשויות להתרחש והן נלקחות בחשבון. דיוק בדיקות פוליגרף עומד על 88% מהמקרים. מכון פוליגרף מקצועי ומוסמך יאפשר קבלת נתונים מדויקים ככל שניתן להגעה לחקר האמת. באשר לקבילות הבדיקה, הרי שבתי המפשט בישראל לא רואים בבדיקת פוליגרף ראיה קבילה, אלא אם ישנה הסכמה של שני הצדדים ובמשפט הפלילי, בדיקת פוליגרף לרוב אינה משמשת כהוכחה.

מכון פוליגרף מוסמך

בדיקת פוליגרף המבוצעת בידי מכון פוליגרף מוסמך, מתבצעת כאשר האדם מחובר באמצעות אלקטרודות חשמליות למכשיר אשא עוקב אחר מדדים פיזיולוגיים ונשאל שאלות במקביל לבדיקה. תוצאות הבדיקה מאפיינות האם חלו שינויים במדדים המעידים על דברי שקר. מחקרים רבים מעידים כי בשעה שאדם משקר, חלים שינויים פיזיולוגיים בגופו אשר לא ניתנים לשליטה. הבדיקה מזהה מצבים בהם השאלות והתשובות גורמות להתערערות במצב בפיזיולוגי הנורמלי. הבדיקה מביאה בחשבון גורמים משפיעים אחרים כגון מצב נפשי ובריאותי, רעב וצמא, טמפרטורה ועוד וזאת על מנת לקבל תוצאה מהימנה.

מתי להשתמש בבדיקת פוליגרף?

ההמלצה לביצוע הבדיקה היא במצבים בהם אנו מעוניינים להוכיח לבית המשפט כי אנו דוברי אמת וזאת בשילוב של ראיות נוספות התומכות בגרסה שלנו. הבדיקות משמשות גם במקרי בהם יש צורך בבחינת אמינות עובדים לשמירה על סודיות ובאופן כללי כאשר אנו מעוניינים להוכיח אמינות.
אנו כאן לרשותכם

מעוניינים בבדיקת פוליגרף מהימנה ומוסמכת בידי חברת חקירות מקצועית ומנוסה? פנו אלינו – חברה לחקירות spy – pi ואנו נשמח לעמוד לשירותכם בכל שאלה, בקשה, התייעצות ושירות.