מדוע אנשים בוגדים?

אחת החוויות המרירות בחיים היא להיות נבגד. בגידה היא נושא רציני מכיוון שהתוצאה מובילה להרס האמון, ובלי האמון אין יחסים. ללא אמון נישואים אינם יכולים לתפקד. בגידת מנענעת אדם עד עמקי נשמתו ובכך פוגמת בכילתו לתת אמון באנשים שוב, יכולת שאולי לעולם לא תחזור.

מה גורם לאנשים לבגוד באמון שניתן להם? יכול להיות כמה סיבות:

הראשונה היא שאיפה מוגזמת, חמדנות, תאווה או תשוקה. כשאדם לא יכול לשלוט ולהתגבר על ההרגלים הרעים האלה, הוא עלול לבגוד. הצורך של אדם להיות עשיר ולחיות חיים מפוארים עשוי לגרום לו להרגלים רעים כמו לגנוב, למעול או למסור מידע לרעה שניתן לו בסוד. משיכה מינית גם כן עשויה לגרום לאדם להפר את נאמנותו.

סיבה נוספת יכולה להיות משום שישנם אנשים אוהבים להוכיח דברים, כמו עד כמה הם כריזמטים ויש באפשרותם להשיג כל דבר. אנשים רבים אוהבים לשחק עם דעתם של אחרים, לתפעל חייהם אף על פי שהדבר עשוי לעורר לא מעט בעיות בצד השני.

בגידה היא דבר נורא משום שהיא גורמת לאדם נבגד לפקפק ביכולתו לתת אמון שוב באנשים, ובנוסף הדבר גורם להם לפקפק בשיקול הדעת שלהם וגורם לכעס עצמי.

סיפוק ריגשי

ישנם אנשים שבאים ממערכת יחסים לא מספקת, הן מבחינה רגשית והן מבחינה מינית שעל כן מחפשים את הצורך הנ"ל במקומות אחרים, חוסר תקשורת ואומללת הם רק חלק מהמאפיינים שגורמים לאנשים ללכת ולבגוד.

סגירת תפריט