דרכי איסוף מידע על חברה כסיוע בחקירה כלכלית

במקרים רבים אנחנו מתבקשים למצוא מידע על חברה מסוימת, עסק או אדם פרטי. זה קורה בדרך כלל כאשר יש חוב כספי ויש צורך לבדוק מה מצב החברה או העסק. במקרים אחרים זה קורה לקראת הסכמים כמו שיתופי פעולה בין חברות, רכישת מניות בחברה ועוד.

הצעד הראשון לאיסוף המידע הזה הוא חקירה כלכלית. במסגרת החקירה נאספות ראיות פיננסיות, מאיתור נכסים ועד לבדיקת חובות, מקורות הכנסה, שותפים, מצב מניות ועוד נתונים חשובים שיאפשרו לקבל את התמונה הרחבה ביותר.

ביקשנו מיועצי חברת פיניאטה שזכתה לאחרונה במכרז של משרד המשפטים עם פלטפורמה להנפקת דו"ח המבוסס על רשם החברות ונתונים נוספים להסביר על התהליך.

למה צריך לנהל חקירה כלכלית?

חקירה כלכלית היא כאמור כלי לקבלת התמונה הפיננסית הרחבה ביותר על חברה, עסק או אדם עמו יש קשרים עסקיים או שמנוהל מולו משא ומתן להחזר חובות, קבלת כספים ועוד. במהלך התהליך אנחנו בודקים באופן עמוק את המצב הפיננסי של החברה, דרך המידע הנתון במאגר רשם החברות ולא רק.

מי שלרוב מבקש את החקירות הכלכליות הם מוסדות פיננסיים, גופים ממשלתיים, עורכי דין המייצגים חברות ועסקים המעוניינים בשיתופי פעולה עם גוף מסוים או אנשים שמנסים לגבות חוב כספי המגיע אליהם. בנוסף, חקירות כלכליות מנוהלות עבור גופים עסקיים שבית המשפט פסק עבורם תשלום חוב – על ידי גוף מסוים, אך התשלום עדיין לא נגבה.

בדרך כלל, כל מקרה הוא לגופו והסיבות הן רבות ומגוונות, אך התוצאה הסופית צריכה להיות תמונה מלאה של המצב הפיננסי של אותו גוף או אדם.

איך נאסף המידע הפיננסי במסגרת חקירה כלכלית?

רשם החברות:

רשם החברות ברשות המיסים הוא הגוף הראשון אליו ניתן לפנות כשמבצעים חקירה כלכלית. למעשה, המאגר הקיים היום פתוח וחשוף ברשת וכל אחד יכול לבדוק ולקבל נתונים על מצבה של חברה מסוימת, קבלו מידע נוסף באתר פיניאטה.

במסגרת הפעילות של רשם החברות אפשר לקבל מידע על מצב המניות בחברה מסוימת, על חברי דירקטוריון ומתי הם מונו, על חובות לרשות המיסים ולגופים ממשלתיים אחרים ולראות האם יש אזהרה מסוימת לגבי החברה הרלוונטית.

חקירות פרטיות:

לצד המידע הניתן ברשם החברות מזמינות חברות רבות גם חקירות פרטיות שמספקות הרבה מידע מהותי יותר על החברות, העסקים או האנשים שעליהם צריך לבצע חקירה כלכלית. במסגרת חקירות פרטיות אפשר לאתר נכסים ורכוש, לבדוק את המצב המשפטי של הליכים מסוימים המתנהלים נגד אותה חברה או אותו אדם, בדיקה לגבי הוצאה לפועל ופשיטות רגל, איתור פרטי בנק ואיסוף נתונים על המצב הפיננסי, כולל קרנות, ביטוחים ועוד.

כדי לקבל את המידע הרחב והאמין ביותר חשוב להיעזר בחוקר מנוסה ומקצועי, שזו ההתמחות שלו, ולא לעשות צעדים מסוימים קדימה בלי הדרכה וייעוץ.

חוקר פרטי
סגירת תפריט