איך חוקר פרטי יעזור לכם בהליכי גירושין?

ישנם גירושין מורכבים אשר יש צורך להשתמש בשירותיו של חוקר פרטי. למשל נושא הבגידה של אחד מבני הזוג, מה שעשוי לגרום לו לזכות במשפט הגירושין, כגון משמורת על הילדים, מזונות ועוד.גם מקרים נוספים מצריכים להסתייע בשירותיו של חוקר פרטי, כגון: חקירה כלכלית, אם למשל אחד מבני הזוג מסתיר חשבונות בנק או נכסים , על מנת לא לשלם מזונות גבוהים והוא או היא מראים כי יש להם חשבון אחד עם סכום קבוע הנכנס מעבודתם ואין ברשותם נכסים או כספים נוספים.

על מנת לדעת אם קיים הצורך בהשכרת שירותיו של חוקר פרטי, יש להתייעץ תחילה עם עו"ד לענייני משפחה, כך שיוכל לומר לכם לגבי המקרה שלכם אם אכן יש צורך ואם כן, הוא אף יוכל להפנות אתכם לחוקר פרטי שמתמחה בתחום מעקב לצורך הספציפי שלכם. אם מדובר על חקירה כלכלית, לגבי אדם שהוא שכיר, כל הפרטים נבדקים ואז האישה יכולה לדעת מה למעשה צבר בעלה במשך השנים מהבחינה הפיננסית או אם צבר רכוש שלא ידעה על קיומו.

שמירה על דיסקרטיות מוחלטת בזמן שאתם שוכרים חוקר פרטי

ישנן כמה עצות חשובות שכל עו"ד לענייני משפחה ינחה אתכם בהן. ראשית, לא לספר לבן\בת הזוג או למכרים של שניכם, כי אתם עומדים או ששכרתם כבר חוקר פרטי. הדבר השני החשוב הוא, לעולם אל תתקשרו אל החוקר הפרטי מביתכם, אל תשמרו אף את כרטיס הביקור של החוקר הפרטי . בקשו מהחוקר הפרטי שיציג בפניכם תעודה של משרד חקירות וכן, בדקו אם אכן יש לו ניסיון בתיקי גירושין. אם אתם סומכים על עוה"ד שלכם לבטח הוא ישלח אתכם לחוקר פרטי מיומן שעמו הוא כבר עובד שנים.

באמצעות הממצאים של החוקר הפרטי, יחד עם עו"ד לענייני משפחה, ניתן יהיה ליצור יתרון משמעותי למשל, אם האישה מצולמת עם המאהב שלה בעת גיפוף, הקלטת שיחה בין האישה למאהב שיש בה אופי רומנטי וכדומה. ראיות אלה, יכולות להיות לתועלת הבעל בביה"ד הרבני, היות ובתי הדין הרבניים, אינם מרחמים על נשים שבגדו ואז האישה פשוט מפסידה את מזונותיה ואת כתובתה, כל עוד הבעל הוא זה שפתח תיק לגירושין בביה"ד הרבני.

על בגידה והשפעתה על תהליכי הגירושין

ביהמ"ש לענייני משפחה מתייחס באופן אחר לבגידה, מאשר ביה"ד הרבני. למשל בביהמ"ש לענייני משפחה, לא מתייחסים לבגידה כמו לסכסוך הקיים בין בני הזוג וזאת, על פי כללי המשפט האזרחי. לעומת זאת, ביה"ד הרבני, כן מתייחס בכובד ראש לנושא הבגידה וההשפעה על כך היא בנושא הרכוש והממון. למשל גבר שהוכיח כי אשתו בגדה בו, יהיה פטור מתשלום מזונות לאשתו. יש לציין, כי הבגידה אינה פוגעת בזכות הילדים לקבל את מזונותיהם ואף אינה מונעת את הזכות מהאישה לתבוע את המזונות בשמם.

סגירת תפריט